Rolety rzymskie – montaż na ramę skrzydła okna

rolety rzymskie na ścianę

Rolety rzymskie należą do jednych z najbardziej dekoracyjnych rodzajów przysłon okiennych. W większości przypadków osoby prywatne, które się na nie decydują wybierają je do salonów, sypialni oraz do innych pomieszczeń, w których znajdują się  duże otwory okienne. Ze względu na swój rozmiar  ale te i dużą ilość materiału jaka zostaje po podciągnięciu do góry, stosuje się wtedy najczęściej montaż do ściany lub do sufitu powyżej otworu okiennego. Dzięki temu materiał nie zasłania samego światła szyby oraz nie przeszkadza przy otwieraniu lub uchylaniu okna.

Czasami jednak osoby zainteresowane roletami rzymskimi nie mają ogromnych okien lub też mają bardzo nisko sufit, który nie pozwala na zamontowanie takiej rolety w standardowy sposób. W takim przypadku możliwe jest zamocowanie rolety bezpośrednio na ramę skrzydła. Można  to wykonać na dwa sposoby:

  1. Montaż rolety rzymskiej do listwy przyszybowej  w tzw. sposób inwazyjny – czyli wkręcając mechanizm do listwy. Listwy przyszybowe są elementami wymiennymi w oknie i nie traci się przy ich ewentualnym uszkodzeniu gwarancji na okna. Nie zawsze jednak Klienci mimo wszystko chcą mieć jakiekolwiek dziury – nawet w listwach. Wtedy można wykorzystac drugi sposób montażu.
  2. Montaż rolety rzymskiej na ramę okna bezinwazyjnie – za pomocą specjalnych uchwytów.  To rozwiązanie doskonale sprawdza się też dla tych osób, które chciałby samodzielnie zamontować roletę i oszczędzić na usłudze montażu. W przypadku tego rozwiązania problemem mogą się okazać wywietrzniki w  oknach ,które mogą przeszkodzić w tego typu montażu. Same uchwyty można regulować w system góra-dół w zakresie około 4 cm.

    uchwyt bezinwazyjny rolety rzymskie

    uchwyt bezinwazyjny rolety rzymskie

DSC_0002 (1)

Mocowanie bezinwazyjne w rolecie rzymskiej

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s